Powrót

PROGRAM I REGULAMINY   
XV DNI TWIERDZY NYSA

25 lipca 2015r.


INFORMACJE DLA WIDZÓW

DOJAZD NA FORT II

 

PROGRAM DLA WIDZÓW

Sobota

Fort nr II

11.00-19.00 – Fort nr II będzie dostępny do zwiedzenia, żywa lekcja historii - zwiedzanie obozowiska wojskowego z okresu napoleońskiego.

 

17.00 – widowisko batalistyczne pt. „Granica”

Inscenizacja pokazująca realia pola bitwy z 1807 roku w wykonaniu miłośników historii wojskowej w umundurowaniu regimentów z okresu wojen napoleońskich.

 

18.00-119.00 Biesiada z żołnierzami

 

Wstęp na fort będzie biletowany. Cena biletu wynosi 5 zł od osoby, dzieci do lat 13 mogą wejść bezpłatnie pod opieką dorosłych. Bilety do nabycia od 17 lipca w Bastionie św. Jadwigi oraz w Forcie 2. Ilość miejsc ograniczona

 

Imprezy towarzyszące

Muzeum w Nysie

10.00-15.00 - zwiedzanie wystawy "Z ziemi włoskiej na ... Śląsk" prezentującej historię Legii Polsko-Włoskiej, której dwa pułki piechoty formowały się w 1807 roku w Nysie.

 

Bastion św. Jadwigi

10.00-14.00 - zwiedzanie trasy turystycznej w przyziemiach bastionu pn. "Trasy turystyczne Twierdzy Nysa i Josefova" (bilet 5zł, ulgowy 3zł)


 

 


Ze względu na bezpieczeństwo publiczność zobowiązana jest do przestrzegania wyznaczonych stref zwiedzania, stref parkingowych, organizacji ruchu oraz do respektowania poleceń służb porządkowych i organizatorów. Obowiązuje bezwzględny zakaz przekraczania wyznaczonej strefy pola bitwy!

 

DOJAZD NA FORT II


Mapka dojazdu na Fort II       Zobacz zdjęcie lotnicze  (wraz z opisem)
Zobacz zdjęcie lotnicze Nysy z opisem

W sobotę i niedzielę można  indywidualnie dojechać na Fort II
- trasa dojazdu pokazana jest na dołączonej mapce.

 

 

Regulamin inscenizacji bitwy oraz obozowiska  


 

 

 

Webmaster: TZ 2015